top of page

Hazar Sayar Kimdir?

Hazar Sayar, lise yıllarından itibaren Dönüşüm Atölyesi Oyuncuları, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu ve üniversite tiyatrolarında çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi'nde okuduğu sırada performans ve tasarım üzerine dersler aldı. Seyyar Sahne danışmanlığında yapılan Gümüşlük Sanat Akademisi ve Tiyatro Medresesi’ndeki kampların yanı sıra, Ronan Cheneau ve David Bobee ile Oyun Yazarlığı, Yönetmenlik ve Oyunculuk Semineri ve Prof. George Emilio Sanchez ile “Augusto Boal’ın Ezilenlerin Tiyatrosu ve Yaratıcı Süreç” atölyesine katıldı, Özlem Turhal’dan Metod Oyunculuğu Yöntemi ve Karakter Analizi, Onur Karaoğlu’ndan Performans Sanatı, Işıl Eğrikavuk’tan Modern Sanat dersleri aldı. 
 
2016 yılında GalataPerform’un Yönetmenlik Atölyesi’ni tamamladı. 2015 yılında Brooklyn College Film Festivali’nde dört dalda adaylık alan Pride filminde başrol oynadı. Aynı yıl GalataPerform’un yönetmenlik atölyesinde eğitim alırken tanıştığı Zuhal Güreli ile Tiyatro Sergüzeşt’i kurdu ve bugüne dek ekip bünyesinde üç oyun ve iki atölye serisi gerçekleştirdi.
 
Şu anda Kadir Has Film ve Drama Bölümünde Tiyatro Yönetmenliği yüksek lisansı yapmaktadır ve Yeni Metin Yeni Tiyatro Oyun Yazarları ve Yönetmenler Birliği üyesidir.

 

Hazar Sayar
bottom of page