top of page

Temel Oyunculuk Atölyesi

Temel oyunculuk eğitimimiz, daha önce oyunculuk eğitimi almamış veya bilgisini ve becerisini tazelemek isteyen insanlara yönelik olarak kurgulandı. Eğitim temel oyunculuk çalışmaları ile başlayacak. Beden olanaklarının keşfedilmesi ve geliştirilmesi, doğru ses ve nefes kullanımı, doğaçlama çalışmaları, sahne coğrafyası gibi egzersizlerin yanı sıra, tiyatro tarihi ve rol analizi üzerine teorik derslerle ilerleyecek.

 

Kuramsal ve pratik çalışamalarla ilerleyen eğitimin sonunda bir sergileme yapacağız. Bu sayede önceden hiç çıkmamış olsanız da bir sahne deneyimi kazanmış olacaksınız. Bunu yanı sıra:

  • Oyunculuğun gereklilikleri ve çalışma biçimlerini

  • Bir auditiona katılmadan veya bir karakter çalışmadan önce neler yapmanız gerektiğini

  • Oyuncu olarak güçlü yönlerinizi

  • Beden dilinizi ve sesinizi etkili kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

Program

Light Bulbs_edited_edited.png

Burs ve İndirim İmkânları

-Atölye esnasında katılımcıların onayı olan anlarda video ve fotoğraf çekimi yapıyoruz. Her ay için fotoğraf ve birkaç tane kısa video edit ihtiyacımız oluyor. Deneyiminiz varsa burslu katılım imkânı için portfolyonuzu mail adresi yoluyla göndermenizi rica ediyoruz. 

blue-stage-light-beam-background-2021-08-26-15-27-15-utc.jpg

Eğitmenler

Hazar Sayar

Hazar Sayar, Boğaziçi Üniversitesinde lisans okurken GalataPerform ve Studio Oyuncularında yönetmenlik ve oyunculuk eğitimlerini tamamladı. Şu an Kadir Has'ta tiyatro yönetmenliği yüksek lisansının tez aşamasında. Yönetmen ve sertifikalı yoga eğitmeni olarak çalıştığı dokuz yıl içinde dört oyun yönetti, kamera önü ve sahne oyunculuğu yaptı ve Tiyatro Sergüzeşt'in kurucularından oldu.

bottom of page